Zdecydowaną większość naszej oferty (ok. 3/4) posiadamy na własnym stanie magazynowym, co gwarantuje wysłanie Państwa zamówienia niemal natychmiast, najpóźniej w 24h od momentu zaksięgowania wpłaty lub wyboru opcji pobraniowej.


Część asortymentu sprowadzana jest na specjalne zamówienia klienta – dotyczy to soczewek progresywnych, torycznych oraz rzadko kupowanych mocy. W tym przypadku czas wysyłki do klienta wynosi 2-3 dni roboczych od dnia zaksięgowania wpłaty za zamówienie. Dokładny termin realizacji zamówień znajdą Państwo w opisie przy każdym rodzaju soczewek.

Prosimy pamiętać, że CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA = czas wysyłki + czas dostawy.

Czas wysyłki określa czas, w jakim Dział Obsługi Klienta skompletuje, zaksięguje i przygotuje zamówienie do wysyłki.

Czas dostawy z kolei to termin, jaki upływa od wydania zamówienia przewoźnikowi do momentu odbioru zamówienia przez klienta. Czas dostawy uzależniony jest od opcji dostawy, wybranej i opłaconej przez klienta. Obowiązuje tu prosta zasada – im taniej tym wolniej.

Najtańszą opcją dostawy w naszym cenniku dostaw jest List Polecony Inpost (deklarowany czas dostawy przez przewoźnika wynosi 3-4 dni robocze).Najszybszą opcją jest kurier (czas dostawy wynosi 1 dzień roboczy od dnia wysyłki). Szczegółową informację odnośnie cen i terminów dostaw znajdą Państwo TUTAJ

Przykład. Jeśli zamówią Państwo asortyment dostępny w 24h (zgodnie z oznaczeniem na stronie produktu) - to czas realizacji zamówienia wyniesie 24h + czas dostawy. A więc przy wyborze listu poleconego Inpost czas realizacji wyniesie 24h+3-4 dni robocze. Czyli łącznie maks. 5 dni roboczych.

Analogicznie - w przypadku wyboru asortymentu dostępnego w 24h i wyborze opcji dostawy kurierskiej - czas realizacji zamówienia wyniesie 24h+1 dzień roboczy, czyli 2 dni robocze.

Jeśli zamawiają Państwo kilka produktów - to czas realizacji zamówienia wyniesie tyle, ile określone jest w przypadku produktu o najdłuższej dostępności. Dla przykładu - jeśli zamówią Państwo dwa produkty, jeden dostępny w 24h, drugi z czasem wysyłki 3-4 dni robocze – to całość zamówienia wyślemy do Państwa po 3-4 dniach roboczych od dnia złożenia zamówienia. Do tego należy doliczyć jeszcze oczywiście czas dostawy.