Soczewki dzienne (na dzień)  

Zdecydowana większość soczewek kontaktowych noszona jest w trybie dziennym, co oznacza, że codziennie wieczorem soczewki należy zdjąć, dokładnie wyczyścić i umieścić w pojemniku z płynem do mycia soczewek. Rano soczewki możemy założyć ponownie. Po upływie terminu określonego przez producenta dla danego rodzaju soczewek - soczewki należy wymienić na nowe.

Dzienny tryb noszenia dotyczy zarówno soczewek jednodniowych (te po całym dniu noszenia po prostu wyrzucamy), jak i wielorazowych (dwutygodniowych lub miesięcznych)

Niektóre soczewki można nosić w trybie dzień i noc. Tak jest w przypadku soczewek miesięcznych AIR OPTIX NIGHT&DAY. Soczewki te można nosić nieprzerwanie przez 30 dni i nocy bez zdejmowania. Przeznaczone są dla osób, które nie chcą codziennie czyścić i dezynfekować soczewek kontaktowych. 

Niektóre z soczewek przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym - można nosić w trybie przedłużonym, ale przez krótszy okres czasu. Np. soczewki dwutygodniowe noszone w trybie dziennym 14 dni - można nosić w trybie przedłużonym dzień i noc - do 6 dni i nocy. Jeśli interesuje Państwa taka możliwość - prosimy o czytanie dokładne opisu poszczególnych soczewek lub konsultowanie się ze swoim optometrystą. 

na stronę
Pokazuje 1 - 6 z 41 elementów
Blog navigation