Czy warto stosować krople nawilżające?

Czy warto stosować krople nawilżające?

Jeśli używasz soczewek kontaktowych, to prawdopodobnie spotkałeś się z ofertą kupna kropli nawilżających. Ale czy na pewno powinienem je stosować? Które wybrać?

To najczęstsze wątpliwości, szczególnie początkujących użytkowników soczewek.

Założenie soczewki kontaktowej na oko sprawia, że film łzowy (potocznie łzy) dzieli się na część znajdującą się pod
i na soczewce. Poprzez to jego warstwa jest cieńsza i bardziej podatna na odparowywanie. Wiąże się to z uczuciem piasku pod powiekami, zmęczeniem oczu, zbyt częstym mruganiem oraz, co ważne, falującym i rozmytym obrazem.

Wówczas należy sięgnąć po krople nawilżające, które można stosować do wszystkich typów miękkich soczewek kontaktowych silikonowo- hydrożelowych i hydrożelowych. Ten warunek jest bardzo ważny, ponieważ nie wszystkie krople można stosować na soczewkę kontaktową.

Krople mogą być stosowane do nawilżania soczewki w trakcie jej noszenia lub w celu łatwiejszego jej założenia poprzez zaaplikowanie kropli do zagłębienia soczewki przed jej założeniem na oko. Ważne jest też ich użycie przed zdjęciem soczewki kontaktowej z oka. Dzięki temu unikniesz podrażnienia nabłonka rogówki i/lub uszkodzenia soczewki Jeśli soczewka jest zbyt sucha i mocno przylega do oka, to jej zdejmowanie bez uprzedniego nawilżenia może doprowadzić do jej pęknięcia.

Korzystając z usługi dopasowania soczewek kontaktowych w gabinecie salonu optycznego Optoart
w Głogowie, przy ul. Grodzkiej 41, w ramach pakietu startowego otrzymasz próbkę kropli nawilżających odpowiednich do nawilżania lub przywracania wilgotności miękkich soczewek kontaktowych zmniejszając dyskomfort związany z ich noszeniem.

Ta strona internetowa może zawierać informacje ogólne dotyczące różnych stanów medycznych i ich leczenia. Są one przedstawione jedynie w celach informacyjnych i nie zastępują porady lekarza lub innego wykwalifikowanego specjalisty ds. opieki medycznej. Nie należy korzystać z zawartych na tej stronie informacji w celu diagnozowania problemów zdrowotnych lub chorób. Należy zawsze zasięgnąć porady lekarza lub innego specjalisty ds. opieki medycznej.